15/05/2021
Vety, ktoré by ste nemali počuť od zubára
“V tehotenstve si nedávajte ošetrovať zuby”.
“Neboli vás nič? No tak nemusíte chodiť”.
“Mliečne zuby liečiť netreba, veď aj tak vypadnú”.
➖
“Máte veľkú dieru v zube? Skoro nič vám z neho nezostalo? Nejako to zalepíme, hádam to ešte niečo vydrží”.
“Na koreni máte cystu? Len trhať, nedá sa nič robiť”.
“Zuby múdrosti netrhajme. Ešte sa vám zídu na starobu.”
➖
“Ja nepotrebujem žiadne lupy ani mikroskop. Kanály robím 100 rokov, už aj so zavretými očami vám ich urobím”
“Röntgen? Na čo? netreba, aj tak vidím akú tam máte dieru”.
➖
“Implantáty si nedávajte!!! Však vypadávajú a sú drahé ako lietadlo. Aj vy už nie ste najmladší. Teraz opravíme vašu starú protézu a budete s ňou spolunažívať ešte 20 rokov”.
“Korunky len kovové, no max kovokeramické - klasika overená časom, už 30 rokov ich robím”.
➖
“Viniry si nedávajte. Sú krehké, stále sa lámu”
“Ani korunky si nedávajte, celý zub vám obrúsia, zostanú tenké ihličky. Radšej plombičku spravíme”
“Strojček? Načo? My vám teraz zuby nadrúsime a spravíme HOLLYWOOD”
Už ste niečo z toho počuli❓