Rozhodol som sa založiť stránku na podporu štúdia zubného lekárstva. Pracujem ako zubný lekár už 18 rokov a som šťastný, že môžem vykonávať prácu, ktorá je mojim koníčkom a mám ju veľmi rád...často spomínam na svoje študentské časy, keď som sám študoval na LF UK v Bratislave...boli to krásne roky mojho života, plné nového, nepoznaného...tešili sme sa na každý deň v škole, keď sme prvý krát vyšetro
vali pacientov, či vytrhli prvý zub...ani som si neuvedomil, aké nesmierne šťastie sme mali, že sme študovali v dobe, kedy sa nemuseli naše stomatologické autority zaoberať tým, či máme alebo nemáme materiál, či je dosť odborných asistentov, ktorí sa nám venovali a vychovali z nás generáciu úspešných zubných lekárov...dnes prišiel čas...čas, keď veľa z našich profesorov už nie je medzi nami, naša škola, klinické pracoviská, kde sme vyrastali sa zmenili...zmenil sa každodenný rituál, kedy sa asistenti zubného lekárstva musia zaoberať tým, či máme anestetiká, rukavice, či je odborných asistentov dosť, aby sa mohli venovať výuke študentov...cítim, že robím dobre pre budúce generácie zubných lekárov, chcem, aby tento nádherný študijný odbor nezmizol z lekárskych fakúlt, chcem, aby nás ošetrovali mladé a úspešné generácie zubných lekárov...chcem i naďalej zubné lekárstvo na Slovensku...naša stránka je tu preto, aby sme oslovili starších zubných lekárov, firmy a všetkých čo chcú podporiť štúdium zubného lekárstva na LF SZU v Bratislave...nežiadame veľké dary, možno len drobnosti, ktoré sú pre starších zubných lekárov nepotrebné a nám môžu poslúžiť pri výuke...možno nám pomôžu firmy, ktoré nám pomôžu kúpiť materiál, či drobné prístroje...budeme radi, keď nám pomôžete zachrániť štúdium zubného lekárstva...
MUDr. Juraj Deglovič, MPH, katedra zubného lekárstva LF SZU