12/01/2026
La înălțimea de 10000m, acolo unde nu ai acces la alte surse de stocare a informației, cit doar ceea ce e la tine în telefon/tableta/laptop. Nepregătit cu alte activități, și cind au adormit copiii, am răsfoit pozele din 2016/2017, păcat ca atît de puține sunt, însă m-au trecut prin amintiri și am retrăit mai multe momente:
1. Primii bani pe care am început să îi cîștig ajuns în oraș, a fost din chelner. Acolo de-acum lucrau careva prieteni de ai mei care și m-au luat cu ei sub aripa la
2. Avînd reduceri la aceeași rețea, prieteni și cunoscuți, în principal ne odihneam tot la ei, așa și am făcut cunoștință cu viața de noapte a orașului, sigur ca nu cea sofisticata, însă pentru mine atunci era mai mult de cit suficient
3. In grupă aveam doar un singur străin (Arab) Atwa Abu Arar, am fost prieteni pe toată durata universității. Apropo, nu am discutat cu el de vreo 4/5 ani 🫣
4. Andrei, prieten din copilărie care acum mi-a devenit fin de cununie
5. Fratele meu finisează studiile la colegiul ASEM
6/7. Prima mea vizită a transfagarasanului, și în general prima vacant achitată strict din banii mei 🥹
8. Primul meci de fotbal care am vizitat la echipe internaționale pe stadionul Zimbru. Dacă îmi amintesc bine a fost Georgia.
9. Cununia și nunta prietenilor și cumătrilor mei .vacula
De o perioadă în coace am început să salvez doar poze pe care cîndva sper să le mai revizuiesc măcar odată, numărul pe care le fac a scăzut, iar videourile care le încarc pe social media, încerc maxim să le șterg din telefon. Vă îndemn pe fiecare din voi și vă recomand, revizuiți măcar odată pozele pe care le aveți, și încercați să retrăiți momentele de atunci, la sigur o să resimțiți acele sentimente trăite cîndva.
Un an nou fericiți tuturor!