21/05/2026
Godinama radimo sa decom i naučili smo jednu veliku stvar - strah od zubara se ne rađa, on se nauči. 🦷🤍
A dobra vest je da se može i odnaučiti. Evo šta nam je praksa pokazala. 👇
Prva poseta zubaru treba da bude što ranije - idealno oko prve godine života ili kad niknu prvi zubići. Nikako ne čekajte neki problem, već dođite da se upoznamo čak i kada je sve u redu.
Ako je dete imalo loše iskustvo kod zubara, to nikako nemojte koristiti kao pretnju. Znate ono - ako ne budeš dobar, odvešću te kod čika Zube. Treba razbiti strah a ne dodatno ga povećavati.
Igrajte se "zubara" sa igračkama. U zabavnoj atmosferi deci možemo da prenesemo šta ih to čeka kada dođu na pregled, a ko zna - možda ih to motiviše da jednog dana i oni postanu zubari 😊
I na kraju - svaka poseta koja dobro prođe je pobeda i to treba nagraditi. Nije potrebno ništa veliko, nekad je dovoljna i sama pohvala.
A ako imate dodatnih pitanja o prvoj poseti mališana, tu smo - pišite nam u DM ili nas pozovite na +381 65 4441727.