28/07/2021
❓ИЗБЕЛВАНЕ - вредно ли е за зъбите
❗Избелването на зъбите не действа разрушаващо на тяхната структурата. Не се нарушава целостта и на емайла на зъбите.
✔️ В процеса на избелване зъбите могат да станат по-чувствителни към студено, кисело.
Обикновено чувствителността отшумява в рамките на 3-5 дни.
‼️ Съществува схващане, че след избелване зъбите потъмняват много по-бързо. Това не е така. Избелващият агент има продължаващ избелващ ефект няколко дни след прекратяване на процедурата.
✔️ След избелване е препоръчително да се избягват цветни храни и напитки в рамките на 10 дни - кафе, чай, червено вино, череши, кетчуп, куркума, шоколад.
❗Ако се консумира кафе, е добре да бъде с мляко и сламка.
✔️ Препоръчва се след избелване да се използва паста за зъби с по-голямо количество флуор.
💙
Ако имате въпроси, може да се обърнете към нас.
Тел.: +359876537424
Ул. Доспат 42