16/03/2020
Нека бъдем дисциплинирани, съпричастни и отговорни към себе си и всики останали!!!ИЗВЪНРЕДНО!!!
Скъпи приятели,
Светът преминава през много труден период, който изисква изключително внимание от всички нас.
Обръщамe се към вас, използвайки медийната ни платформа, за да достигне апела ни до повече дентални лекари. Защото сме обезпокоени от случващото се днес.
Затворете клиниките си, и приемайте пациенти само за спешни случаи, защото все още никой на тази планета няма вярна рецепта за поведение, с нещо, което ни се случва за първи път!
Нужна е човешка отговорност, и мисъл за всички ни като за един цял организъм, какъвто сме. Трябва да мислим за оцеляването на животите ни в момента - на нас и близките ни, а не за оцеляването на бизнеса.
Живот и здраве, ще мислим за това скоро, ако реализираме пълна изолация.
Нека спрем това, което идва към нас с дисциплина, отговорност и съпричастност към ближния.
Така или иначе, ще ви се налага да приемате пациенти в спешни състояния. Персоналът в денталната практика е изложен на огромен риск от инфекция с 2019-nCoV в следствие на пряката комуникация лице в лице и излагането на слюнка, кръв и други телесни течности, както и боравенето с остри инструменти.
Затова тук споделяме статия, публикавана наскоро в International Journal of Oral Scince, която посочва препоръчителните мерки за контрол на инфекцията в денталния кабинет, за да се блокират пътищата на предаване на вируса от човек на човек в дентални кабинети и болници.
Пазете се и бъдете здрави!